Redukcja cellulitu na pośladkach – wskazówki i triki

Możesz pozbyć się cellulitu na pośladkach stosując się do kilku wskazówek i trików. Jednym z nich jest stosowanie zdrowej diety. Chociaż sama dieta nie ma żadnego wpływu na cellulit, to spożywanie zdrowej diety pomoże Twojemu organizmowi w walce z tym problemem. Dr Engelman zaleca ograniczenie sodu i spożywanie dużej ilości owoców, warzyw i pełnych ziaren.

Kofeina zmniejsza cellulit

Wykazano, że kawa pomaga zmniejszyć cellulit poprzez pobudzenie krążenia i zwiększenie ilości tlenu w organizmie. Ma również działanie lipolityczne, co oznacza, że pomaga łatwiej rozbić komórki tłuszczowe. Jednak działanie kofeiny na organizm trwa tylko przez krótki okres czasu.

W celu zmniejszenia cellulitu dostępnych jest kilka różnych zabiegów. Jedną z metod jest stosowanie kremu z kofeiną dwa razy dziennie. Ważne jest, aby przestrzegać instrukcji i upewnić się, że produkt jest konsekwentnie stosowany. Kofeina znajduje się również w żelu wyszczuplającym o nazwie Cellu(e)rase. Produkt ten jest nie tylko skuteczny w redukcji cellulitu; może również zmniejszyć zlokalizowany tłuszcz i poprawić umiarkowanie wiotką skórę.

Retinol zagęszcza skórę

Retinol, powszechny składnik wielu kremów do miejscowej redukcji cellulitu, może pomóc w ujędrnieniu skóry. Działa poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i poprawę grubości skóry. Zwiększa również mikrokrążenie w skórze. Jednak zbyt duża ilość retinolu może mieć niekorzystne skutki, w tym podrażnienie skóry.

Stosowanie kremu z retinolem na pośladki może pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Niewielka ilość kremu nałożona raz lub dwa razy dziennie pomoże zagęścić skórę i sprawi, że dołeczki staną się mniej widoczne. Należy jednak pamiętać, że cellulit jest uporczywą chorobą skóry i może być trudno pozbyć się go na własną rękę.

Dieta

W celu zmniejszenia wyglądu cellulitu na pośladkach, ważne jest, aby jeść odpowiednie rodzaje żywności. Te pokarmy powinny być bogate w potas. Te pokarmy są często znaleźć w owocach i warzywach, awokado, i nabiału kultury. Zawierają one również błonnik, który pomaga układowi pokarmowemu funkcjonować prawidłowo i szybko eliminować toksyny. Dodatkowo powinny być bogate w niezbędne kwasy tłuszczowe.

Pokarmy bogate w błonnik pomagają oczyścić jelito grube i zrównoważyć hormony. Wspierają również prawidłowy metabolizm i zmniejszają uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki, które postarzają skórę. Dodatkowo wzmacniają układ odpornościowy i wspierają naturalne procesy odnowy komórek organizmu.

Ćwiczenia

Jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń redukujących cellulit na pośladkach jest unoszenie nóg. To ćwiczenie zaangażuje Twoje pośladki i mięśnie udowe. Aby wykonać unoszenie nóg, zacznij od prawej nogi i unieś ją prosto z podłogi. Powtórz ćwiczenie z drugą nogą.

Istnieje wiele rodzajów ćwiczeń na redukcję cellulitu. Bieganie, jazda na rowerze i pływanie to skuteczne wybory. Najbardziej korzystne są wszelkie ćwiczenia wymagające długiego, ciągłego ruchu. Długi bieg w umiarkowanym tempie jest lepszy niż krótki sprint. Pomocny jest również trening interwałowy. Ponadto częste wstawanie może pomóc w zmniejszeniu widoczności cellulitu na pośladkach i udach.

Wypełniacze dermalne wygładzają głębokie zmarszczki w skórze

Wypełniacze dermalne są wstrzykiwane pod skórę w celu wygładzenia głębokich zmarszczek. Chociaż nie są one trwałe, efekt utrzymuje się od sześciu miesięcy do dwóch lat, w zależności od preparatu. W niektórych przypadkach może być konieczne powtórzenie zastrzyków, aby utrzymać pożądany efekt.

Zastrzyki Sculptra, na przykład, wykorzystują kwas poli-L-mlekowy do zwiększenia produkcji kolagenu. Mogą one wypełnić pośladki poprzez dodanie objętości pod powierzchnią skóry. Innym wypełniaczem przeznaczonym do tego obszaru jest RADIESSE, który zawiera hydroksyapatyt wapnia, aby dodać skórze struktury i pobudzić wzrost nowego kolagenu. Innym zabiegiem iniekcyjnym jest Qwo, który działa poprzez stymulację produkcji kolagenu w tym obszarze.

Liposukcja nie zmniejsza cellulitu

Choć może to brzmieć jak dobre rozwiązanie dla upartego tłuszczu, liposukcja nie jest doskonałym rozwiązaniem. W rzeczywistości może pogorszyć ten stan. Na szczęście istnieją inne zabiegi na cellulit, w tym zamrażanie tłuszczu i zastrzyki rozpuszczające tłuszcz. Kluczem do leczenia cellulitu jest zrozumienie, w jaki sposób tłuszcz dostaje się na ciało w pierwszej kolejności.

Chociaż liposukcja jest popularnym sposobem leczenia cellulitu, zabieg ten nie działa na cellulit na pośladkach. Stan ten jest często związany ze znaczną ilością tkanki łącznej biegnącej prostopadle do skóry. Ta tkanka łączna zatrzymuje tłuszcz, przez co pojawiają się wgłębienia. Tłuszcz naciąga również powierzchowne warstwy skóry, tworząc nieestetyczne rozstępy. Niezależnie od tego, czy zabieg na cellulit sprawdzi się w Twoim przypadku, ważne jest, aby znaleźć wykwalifikowanego chirurga plastycznego z doświadczeniem w tej procedurze. Zabiegi

QWO redukują cellulit Zabiegi

QWO redukują cellulit na pośladkach poprzez wstrzyknięcie maleńkiej igły w tłuszcz znajdujący się pod dołeczkami. Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, a zabieg wstrzykiwania trwa zazwyczaj 10 minut. Pierwszy zastrzyk podaje się podczas jednej sesji zabiegowej, a w ciągu kolejnych trzech tygodni wymagane są dwa lub trzy kolejne. Cały przebieg leczenia trwa od 71 do 90 dni.

Zabieg QWO celuje w pasma włókniste, które przywiązują złogi tłuszczu do powierzchni skóry. Rozbija te pasma, które powodują dołeczki i wgłębienia. Rezultaty są widoczne w ciągu kilku tygodni, nie ma przestojów ani konieczności wykonywania zabiegów chirurgicznych. Zabieg jest odpowiedni dla osób z umiarkowanym lub ciężkim cellulitem i jest już zatwierdzony do stosowania na pośladkach. Jedynym ograniczeniem jest to, że kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie powinny poddawać się zabiegowi QWO.

Podobne tematy