Nici liftingujące a chirurgia estetyczna

Nici liftingujące są powszechną opcją chirurgii plastycznej, która może zapewnić kilka korzyści. Mogą być stosowane w celu poprawy wyglądu klatki piersiowej, zmniejszenia linii snu i odmłodzenia skóry na szyi, kolanach i łokciach. Jednak nici muszą być pielęgnowane prawidłowo, aby uzyskać bezproblemowy rezultat. Opieka pooperacyjna powinna obejmować odpoczynek od ćwiczeń i zakaz noszenia makijażu przez 48 do 72 godzin. Podczas gdy możliwe jest wznowienie stosowania makijażu, wszelkie manipulacje skórą muszą być wykonywane ruchem w górę, aby uniknąć usunięcia nici.

PDO thread lift

PDO thread lift to niechirurgiczny zabieg, który wykorzystuje nici do podniesienia skóry. Nici stymulują organizm do produkcji kolagenu i zwiększają przepływ krwi, co skutkuje ujędrnieniem skóry. Rezultaty mogą utrzymywać się od sześciu miesięcy do ponad roku. Zabieg można dostosować do potrzeb konkretnego obszaru lub poprawić ogólne odmłodzenie twarzy.

Podnoszenie nici PDO jest minimalnie inwazyjną procedurą, która może radykalnie poprawić wygląd twarzy. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny, z niewielkim lub zerowym czasem przestoju. Nici są wprowadzane przez cienką kaniulę i zaszywane na miejscu. W przeciwieństwie do wielu zabiegów chirurgii kosmetycznej, nici PDO są biokompatybilne i mogą być stosowane w leczeniu różnych chorób skóry.

Lifting nićmi PDO to doskonały sposób na zmniejszenie widoczności zmarszczek i obwisłości na twarzy. Nici te wykonane są z syntetycznego materiału zwanego polidioksanonem. Nici te są elastyczne i występują w trzech różnych teksturach. Nici PDO screw są splecionymi nićmi, natomiast nici PDO cog są kolczaste i pomagają w repozycjonowaniu części twarzy. Nici mono są gładkimi szwami i zapewniają objętość oraz odmładzają skórę poprzez stymulację produkcji kolagenu.

Kolejną ważną różnicą pomiędzy liftingiem nićmi PDO a chirurgią estetyczną jest brak przestojów. Podnoszenie nici PDO nie pozostawia żadnych nacięć i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań czy efektów ubocznych. Ponieważ zabieg polega jedynie na wprowadzeniu nici do powierzchownych warstw skóry, jest również bezbolesny i wymaga minimalnej rekonwalescencji.

Lifting nićmi PDO jest minimalnie inwazyjną procedurą, która może radykalnie poprawić wygląd starzejącej się skóry. Pacjenci zobaczą natychmiastowe rezultaty i minimalny czas rekonwalescencji. Podniesienie nici PDO może również leczyć zmarszczki i poprawić linię szczęki.

Efekty uboczne

Podnoszenie nici i inne operacje estetyczne mogą powodować niepożądane efekty uboczne, dlatego istotne jest, aby omówić te kwestie z chirurgiem plastycznym przed zabiegiem. Przed zabiegiem należy unikać alkoholu i palenia papierosów, które mogą odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Nie należy również przyjmować przed zabiegiem produktów na bazie aspiryny, ponieważ mogą one powodować niepotrzebne krwawienie i inne komplikacje. Ponadto nikotyna i inne substancje chemiczne zawarte w dymie papierosowym zwężają naczynia krwionośne, utrudniając skuteczne dotarcie składników odżywczych do skóry.

Do najczęstszych powikłań liftingu nićmi należą wgłębienie skóry, nieregularność konturu oraz widoczne nici. Ponadto należy spodziewać się miejscowego bólu, obrzęku i zasinienia. Główne czynniki wpływające na te powikłania to technika zastosowana przez chirurga, ogólny stan zdrowia pacjenta oraz długość nici. W rzadkich przypadkach może również dojść do uszkodzenia nerwu twarzowego. Aby tego uniknąć, chirurg powinien być zaznajomiony z anatomią twarzy.

Inne efekty uboczne liftingu nićmi to zagłębienia powierzchniowe, migracja nici i ich wyciskanie. W rzadkich przypadkach pacjenci mogą odczuwać przedłużający się ból i wgłębienie. Infekcja w miejscu zabiegu i wgłębienie skóry są również możliwe, choć występują rzadko. Zabieg może sprawić, że przez kilka dni będziesz wyglądać trochę grudkowato, ale większość efektów ubocznych ustępuje po kilku dniach.

Podczas gdy większość efektów ubocznych liftingu nićmi jest tymczasowa i ustępuje w ciągu jednego do dwóch tygodni, niektórzy pacjenci mogą doświadczyć niewielkiego zapalenia i zasinienia przez kilka dni. Większość pacjentów jest w stanie wrócić do swojego codziennego życia po zabiegu.

Czas rekonwalescencji

Pacjenci, którzy poddają się zabiegowi podnoszenia nici i chirurgii estetycznej, powinni pozostawić kilka tygodni na zagojenie się organizmu. W tym czasie pacjenci nie powinni wykonywać żadnych uciążliwych czynności i przyjmować doustne leki przeciwhistaminowe, aby zmniejszyć ewentualne swędzenie. Przed zabiegiem nitkowania na obszar ten nakładany jest środek miejscowo znieczulający, a w razie potrzeby dostępna jest sedacja.

Ból po zabiegu podnoszenia nici jest powszechny, ale czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Niektóre siniaki i obrzęki mogą występować przez kilka tygodni, w zależności od procedury. W tym czasie pacjenci są zachęcani do odpoczynku, unikania palenia i alkoholu oraz ograniczenia ruchów twarzy. Chociaż czas rekonwalescencji po zabiegu podnoszenia nici i chirurgii estetycznej jest minimalny, pacjenci powinni unikać podnoszenia ciężarów, forsownej aktywności fizycznej i nadmiernych ćwiczeń przez kilka tygodni.

Podnoszenie nici jest tańsze niż chirurgiczne podnoszenie twarzy i może być wykonywane przez pielęgniarki lub estetyków. W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, liftingi za pomocą nici mogą być wykonywane podczas jednej sesji w gabinecie. Pacjenci nie muszą umawiać się na kolejne wizyty ani czekać miesiącami na rezultaty. Pacjenci nie muszą się również martwić o siniaki czy blizny.

Czas rekonwalescencji po zabiegu podnoszenia nici jest różny u różnych osób, ale zazwyczaj wynosi około dwóch tygodni. Chociaż liftingi nićmi nie są trwałe, mogą poprawić strukturę skóry, jej jędrność i młodość. Rezultaty liftingu nićmi nie są widoczne i zazwyczaj rozwijają się w okresie od 6 do 12 tygodni. Najlepsze rezultaty będą zauważalne po tym czasie.

Z wiekiem nasz organizm produkuje mniej kolagenu i objętości twarzy. Jest to czynnik przyczyniający się do powstawania oznak starzenia, takich jak zmarszczki i marszcząca się skóra. Nici liftingujące mogą pomóc złagodzić te oznaki poprzez podniesienie podgardla. Mogą one również zmniejszyć linie i fałdy na twarzy.

Porównanie do operacji liftingu twarzy

Zalety liftingu nićmi w stosunku do operacji liftingu twarzy obejmują minimalną inwazyjność i mniejsze ryzyko powikłań. Zabieg ten jest również tańszy i łatwiejszy do wykonania niż tradycyjny lifting twarzy. Nie jest ona jednak pozbawiona ryzyka. Ryzyko związane z liftingiem nici może obejmować zakażenie lub podrażnienie w miejscu operacyjnym. Mogą one również obejmować widoczne szwy. Jeśli jednak pacjent dokładnie przestrzega zaleceń chirurga, ryzyko to można zminimalizować.

Podniesienie nici jest mniej inwazyjną opcją niż lifting twarzy i może być dobrą alternatywą dla wielu pacjentów. Jeśli jednak szukasz drastycznych zmian w wyglądzie twarzy, lifting twarzy może być bardziej odpowiedni. Podnoszenie nici może być wykonywane na określonych obszarach twarzy lub na całej twarzy. Chociaż są one podobne do operacji liftingu twarzy, liftingi nićmi nie są tak dobrze ugruntowane jak tradycyjny lifting twarzy. Niemniej jednak liftingi nićmi mogą poprawić wygląd twarzy i nadać jej młodszy wygląd.

Podnoszenie nici ma wiele zalet, w tym zmniejszony uraz tkanek twarzy. W porównaniu z liftingiem twarzy, liftingi nićmi zmniejszają ryzyko powstania blizn i infekcji. Dodatkowo, mogą być wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu są doskonałym wyborem dla pacjentów z dolegliwościami związanymi z wiekiem.

Obie nici są zatwierdzone przez FDA, a rezultaty są porównywalne. Istnieją jednak między nimi kluczowe różnice. Nici liftingujące nie są tak skuteczne jak lifting twarzy, a operacja liftingu twarzy jest lepsza dla osób z głębszą wiotkością twarzy. Jeśli Twój budżet nie pozwala na tradycyjny lifting twarzy, nici liftingujące mogą być dobrym wyborem.

Zarówno nici liftingujące, jak i operacja liftingu twarzy są zabiegami ambulatoryjnymi. Wymagają one znieczulenia miejscowego i mogą trwać od dwóch do pięciu godzin. Podczas zabiegu chirurg plastyczny wykonuje nacięcie przed uchem, które rozciąga się do linii włosów. Po zabiegu pacjent może wymagać pozostania na noc w szpitalu.

Podobne tematy