Depilacja laserem – czy warto zdecydować się na laserowe usuwanie owłosienia?

Istnieje wiele metod usuwania niechcianego owłosienia, ale tylko depilacja laserem może zapewnić naprawdę długotrwałe efekty. Wiązka światła wchodzi w kontakt z barwnikiem włosa i niszczy go nieodwracalnie. Seria zabiegów depilacji laserowej uwolni Cię od konieczności ciągłego golenia nóg, pach czy bikini. Chcesz spróbować? Dowiedz się więcej na temat usuwania owłosienia laserem.

Na czym polega depilacja laserem?

Zabieg rozpoczyna się od konsultacji z kosmetologiem. Konieczne jest wykluczenie przeciwwskazań oraz odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Przed depilacją laserem należy zrezygnować z opalania i stosowania samoopalaczy, odstawić leki i zioła światłouczulające, dokładnie ogolić obszar poddawany zabiegowi. O wszystkim poinformuje Cię kosmetolog podczas wizyty wstępnej. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, jeszcze tego samego dnia zostanie wykonana pierwsza sesja laseroterapii.

Zabieg nie wymaga znieczulenia. Odczucia podczas epilacji zależą w dużej mierze od indywidualnego progu bólu oraz obszaru poddawanego zabiegowi, np. depilacja laserowa bikini czy pach jest zwykle bardziej bolesna od depilacji laserowej nóg. Bolesność zabiegu rośnie też wraz z poziomem melaniny we włoskach – im ciemniejsze owłosienie, tym bardziej nieprzyjemny jest zabieg. Nowoczesne lasery posiadają inteligentne systemy chłodzenia, które znacząco podnoszą komfort zabiegu.

Depilacja laserem polega na emitowaniu impulsów wysoce skoncentrowanego światła wprost do mieszków włosowych. Pigment w mieszkach włosowych (melanina) pochłania światło, zostaje podgrzany i powoduje zniszczenie włosa. Laserowa depilacja działa tylko na włosy w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Kolejne partie włosów wchodzą w tę fazę co kilka tygodni, dlatego potrzebnych jest kilka sesji laserowego usuwania owłosienia, aby uzyskać widoczne efekty.

Bezpieczeństwo zabiegu depilacji laserowej

Do zabiegu depilacji laserem wykorzystywane są nowoczesne lasery, które są w pełni bezpieczne dla organizmu człowieka. Co więcej, umożliwiają one przeprowadzenie skutecznego zabiegu nawet u osób o ciemnej karnacji i jasnym owłosieniu. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, epilacja laserowa działa najbardziej efektywnie przy jasnej skórze i ciemnym owłosieniu. Im wyższe stężenie melaniny we włosach i mniejsze w skórze, tym zabieg jest skuteczniejszy. Opracowano już lasery do depilacji, które równie dobrze radzą sobie z ciemnymi, jak i z jasnymi włoskami. Jednym z takich urządzeń jest laser Motus, z którego skorzystasz w Klinice Miracki. Innowacyjna technologia lasera aleksandrytowego o długości fali 755 nm charakteryzuje się wysoką absorpcją melaniny. Urządzenie potrafi wykryć nawet najmniejsze jej stężenia.

Zalety usuwania owłosienia laserem

  • Depilacja laserem to zabieg szybki i mało bolesny, dzięki nowoczesnej technologii laserowej.
  • Większość pacjentów zauważa trwałe usunięcie owłosienia średnio po 3-6 zabiegach.
  • Po wykonaniu pełnej serii zabiegów włoski przestają odrastać. Czasami zdarza się, że po pewnym czasie zaczynają pojawiać się pojedyncze włoski. Najczęściej wystarcza jeden zabieg przypominający w roku, aby podtrzymać efekty depilacji laserem.
  • Depilacja laserowa to oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki serii zabiegów możesz zapomnieć o ciągłym goleniu lub wyrywaniu włosków. W dłuższej perspektywie czasu przyniesie Ci to spore oszczędności.
  • Usuwanie włosów za pomocą lasera eliminuje takie problemy skórne, jak wrastanie włosków czy podrażnienia po goleniu.

Więcej na temat depilacji laserem dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/  Podobne tematy