Czy Roller pomaga w redukcji cellulitu?

Istnieje wiele ćwiczeń z wałkiem piankowym, które mogą pomóc w redukcji cellulitu. Kluczem jest upewnienie się, że włączasz je do swoich treningów regularnie. To pomoże Ci uniknąć gromadzenia się cellulitu, ponieważ będziesz w stanie zobaczyć wyniki wcześniej.

Foam rolling redukuje cellulit

Foam rolling to ćwiczenie, które było znane z redukcji wyglądu cellulitu. Jednak nie wyleczy tego stanu. W rzeczywistości, niektórzy dermatolodzy nie uważają go za opłacalne leczenie. Foam rolling działa poprzez zwiększenie przepływu krwi do bioder i zwiększenie drenażu limfatycznego. Wygładza również powięź bioder. Kobiety mają tendencję do przechowywania stresu i przekrwienia w biodrach, co może prowadzić do wyboistego wyglądu cellulitu.

Wykazano również, że Foam rolling poprawia Twój zakres ruchu, choć potrzeba więcej badań, aby w pełni zrozumieć ten efekt. Najlepiej wykonywać foam rolling po każdym treningu, przynajmniej dwa razy w tygodniu. Inne metody rolowania pianki mogą nie działać tak dobrze jak masaż. Jeśli nie jesteś pewien tego procesu, najpierw skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą. Powinieneś również postępować powoli i używać bardziej miękkich wałków piankowych.

Foam rolling pomaga również w wyrównaniu ciała. Cellulit jest często spowodowany złym ułożeniem i postawą, w tym długotrwałym siedzeniem. Kiedy rolujesz piankę, obudzisz słabe mięśnie i prawidłowo ustawisz biodra i stopy. Pomoże to również zapobiec zwisającej tkance na zewnętrznej stronie stóp.

Odwrócone ruchy pomagają zredukować cellulit

Odwrócone ruchy na rolkach to skuteczne ćwiczenia antycellulitowe. Ćwiczenia te działają poprzez stymulację układu limfatycznego i krążenia krwi. Zwiększają również metabolizm i nawilżają tkankę łączną w organizmie. Używanie wałka piankowego jest świetnym sposobem na praktykowanie tego ćwiczenia.

Cellulit jest spowodowany przez podskórny tłuszcz wypychany pod górną warstwę skóry, co powoduje wybrzuszenia. Wałkowanie cellulitu może na chwilę spłaszczyć kwadraciki, ale tkanka tłuszczowa znów się wypycha. Aby uzyskać maksymalne rezultaty, należy wykonywać trening siłowy dwa do trzech razy w tygodniu. Na początek stań ze stopami szerszymi niż szerokość bioder. Obróć palce stóp na zewnątrz, ręce umieść po bokach, a ramiona trzymaj rozluźnione. Następnie przenieś ciężar ciała na pięty i powoli opuszczaj uda, aż znajdą się równolegle do podłogi. Schodząc w dół, uważamy, by kolana znalazły się nad drugim palcem u nogi.

Odwrócone ruchy wałka pomagają zredukować cellulit poprzez poprawę postawy i wyrównanie. Złe ułożenie ciała i postawa to częste przyczyny powstawania cellulitu. Siedzenie przez dłuższy czas powoduje złą postawę i inne dolegliwości, które przyczyniają się do powstawania cellulitu. Ćwiczenia te rozbudzają słabe mięśnie i wyrównują biodra i stopy. Pomagają również zapobiegać zwisającej tkance na zewnętrznej stronie stóp.

Modyfikacje diety i ćwiczeń pomagają zmniejszyć cellulit

Właściwa dieta może pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu. Spożywanie pokarmów o dużej zawartości błonnika pomaga organizmowi wypłukiwać toksyny i transportować składniki odżywcze do komórek. Dodatkowo, pokarmy o wysokiej zawartości błonnika mogą pomóc wspierać zdrowy metabolizm i wspomagać napięcie mięśni. To tylko kilka z modyfikacji diety i ćwiczeń, które mogą pomóc Ci pozbyć się cellulitu. Istnieje również kilka ziół i suplementów, które można spróbować, aby uniknąć uzyskania cellulitu.

Ćwiczenia, które celują w miejscowe złogi tłuszczu, mogą pomóc zredukować cellulit i sprawić, że będzie on mniej widoczny. Eksperci zalecają rutynę cardio, jak również dwie lub trzy sesje treningu siłowego w tygodniu. Trening siłowy polega na wykonywaniu ćwiczeń, które tonizują mięśnie i zmniejszają widoczność cellulitu. Eksperci zalecają na przykład wyciskanie nogami, które polega na staniu ze stopami szerszymi niż szerokość bioder i obracaniu palców na zewnątrz. Gdy naciskasz piętami w dół, utrzymuj mięśnie rdzenia i powoli opuszczaj uda, aż będą równoległe do podłogi. Jeśli wykonujesz to ćwiczenie na nogi, pamiętaj o włączeniu deski do ćwiczeń, aby pomóc ustabilizować mięśnie nóg.

Ćwiczenia powinny być zróżnicowane i intensywne. Niektórzy ludzie potrzebują bardziej intensywnych treningów niż inni. Osoby z wolnym metabolizmem mogą potrzebować więcej pokarmów bogatych w białko lub włączyć więcej treningów cardio. Oprócz tych zmian, upewnij się, że dostajesz odpowiednią ilość snu każdej nocy. Brak snu obniża tempo metabolizmu i zwiększa poziom kortyzolu, hormonu stresu, który sprzyja powstawaniu cellulitu.

Body Derma Roller

Jeśli chcesz zmniejszyć widoczność cellulitu na swoim ciele, Body Derma Roller jest niezbędnym produktem do pielęgnacji skóry. To urządzenie przeznaczone jest do redukcji cellulitu na wiele sposobów, w tym do usuwania cellulitu na udach i brzuchu. Dermal roller działa poprzez naciskanie małego wałka na skórę, stymulując krążenie i poprawiając wygląd drobnych linii i zmarszczek. Pomaga również produktom do pielęgnacji skóry wniknąć głębiej w skórę, zwiększając ich skuteczność. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy stosować derma roller przez 30 sekund każdego dnia. Aby uniknąć zarysowania skóry, po każdym użyciu należy wyczyścić urządzenie ciepłą wodą.

Body Derma Rollers są łatwe w użyciu i mają niską cenę. Narzędzie posiada sterylne etui ochronne oraz plastikowy uchwyt ułatwiający aplikację. Posiada również długie igły klasy medycznej oraz 360-stopniową głowicę rolującą, która ułatwia dotarcie nawet do najtrudniej dostępnych miejsc.

Podobne tematy