Czy powinnaś wybrać nici liftingujące czy kwas hialuronowy?

Jeśli rozważałaś lifting nićmi jako rozwiązanie dla swojej starzejącej się skóry, powinnaś wiedzieć, że rezultaty mogą się bardzo różnić. Jest kilka rzeczy do rozważenia przed podjęciem decyzji o zabiegu, takich jak koszt i ryzyko. Nici zazwyczaj rozpuszczają się w organizmie w ciągu dwóch do sześciu miesięcy. Kwas hialuronowy, z drugiej strony, pozostaje w skórze, dopóki nie przejmie go naturalny proces starzenia. W związku z tym można oczekiwać, że rezultaty będą widoczne po dwóch do trzech miesięcy od zabiegu. Podczas tych sesji kontrolnych Twój dostawca oceni wyniki zastosowania nici, a Ty będziesz mogła je porównać ze swoimi wynikami wyjściowymi. Szwy

PPDO Szwy

PDO są polimerami termoplastycznymi. Reakcje termiczne powodują zwiększenie średnicy pustych przestrzeni, co powoduje powstanie postrzępionego wzoru wzdłuż włókna. Taki wzór może prowadzić do pęknięcia i późniejszej utraty masy nici. Po pewnym czasie nić ulega biodegradacji.

Szew PDO ma wiele zalet w porównaniu z kwasem hialuronowym. Posiada materiał biodegradowalny, bezpieczny i wchłanialny, co oznacza, że całkowicie rozpuści się w organizmie. Oznacza to, że pacjenci mogą cieszyć się nowym wyglądem i samopoczuciem dzięki mało inwazyjnej chirurgii plastycznej. Dodatkowo nici PDO stymulują produkcję bioidentycznego kolagenu i elastyny pod skórą.

Nici PPDO mogą być wprowadzane na wiele sposobów i tworzą w obszarze zabiegowym wzór przypominający siatkę. Skóra będzie rosła wokół tego wzoru, dodając objętości i elastyczności. Alternatywnie, w strategicznych miejscach można umieścić małe sztabki. Nici

PPDO są biokompatybilne i od dawna są stosowane w ortopedii. Mają dłuższy czas działania niż nici PDO, a ich dodatkową zaletą jest to, że wyzwalają produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Wykorzystują również stożki, które przyczepiają się do tkanek i zapewniają uniesienie. Nici

PPDO są bezpieczną alternatywą dla tradycyjnej chirurgii. Szwy te są zatwierdzone przez FDA i są z powodzeniem stosowane od lat. Uruchamiają one produkcję nowego kolagenu, który nadaje skórze elastyczność i strukturę. Ponadto, utrata kolagenu jest główną przyczyną starzenia się skóry. Nici PDO

są wchłanialne, a wykonane są z syntetycznego polidioksanonu. Zabieg może trwać od trzech do sześciu miesięcy. Po zabiegu w leczonym obszarze powstaną nowe naczynia krwionośne i kolagen. Efektem tego będzie młodzieńczy wygląd twarzy.

Kąt nachylenia sztabek jest ważny, aby nici pozostały na swoim miejscu. Zbyt długie lub zbyt krótkie końcówki mogą przerwać nić i zmniejszyć jej działanie. Ponadto, jeśli zadziory są zbyt krótkie lub zbyt szerokie, mogą wbijać się w nić. Ogólnie rzecz biorąc, długość podstawy zadziora powinna być mniej więcej równa długości nici. Ponadto, nici powinny mieć gładkie obszary bez zadziorów, aby zapewnić odpowiednie zakotwiczenie i uniknąć pucowania skóry.

Silhouette soft thread lifts

Jeśli rozważasz lifting twarzy, ale nie jesteś pewna, którą procedurę wybrać, istnieją dwie opcje: Kwas hialuronowy i Silhouette soft thread lifts. Obydwie procedury mogą dać Ci radykalny efekt. Obie mają swoje zalety i wady.

Lifting nici Silhouette jest wykonywany jako zabieg ambulatoryjny, przy użyciu znieczulenia miejscowego. Po zabiegu pacjenci mogą wrócić do domu. Ból pooperacyjny, siniaki i obrzęk są minimalne. PDO, czyli polidioksanon, jest używany jako materiał do szycia w obu typach liftingów. Materiał ten został dokładnie przebadany pod kątem bezpieczeństwa i oferuje przewidywalne rezultaty.

Chociaż nowoczesne nici są bezpieczniejsze niż te starego typu, nadal istnieje wiele pytań dotyczących skuteczności zabiegu. Najczęstsze obawy to krótkoterminowe wyniki i ryzyko. Upewnij się, że wybierzesz do zabiegu dermatologa z certyfikatem board-certified. Jeśli rozważasz liftingi nici, pamiętaj, aby poprosić o zdjęcia przed i po zabiegu. Chociaż zdjęcia po zabiegu są zazwyczaj wykonywane wkrótce po jego zakończeniu, nie należy na nich polegać jako na wiarygodnym wskaźniku tego, jak zabieg wpłynie na Twój wygląd.

Nici z kwasem hialuronowym są obecnie stosowane w Europie. Mają one potencjał nawilżenia i poprawy napięcia skóry. Gładkie nici są również świetne do udoskonalania tekstury. Są często stosowane w leczeniu blizn potrądzikowych, a nawet mogą poprawić drobne linie wokół ust i klatki piersiowej.

W zależności od wybranej techniki, efekty liftingu nićmi mogą utrzymywać się od dwóch do sześciu miesięcy. Po tym czasie nici rozpuszczą się w organizmie. W międzyczasie kolagen będzie nadal utrzymywał się w skórze, aż do momentu, gdy proces starzenia przejmie kontrolę. Zaleca się umówienie wizyty kontrolnej co najmniej dwa lub trzy miesiące po zabiegu z użyciem nici. Pozwoli to na ocenę wyników i porównanie ich ze stanem wyjściowym.

Podnoszenie nici PDO to nieinwazyjna procedura, która pomaga odwrócić widoczne oznaki starzenia się twarzy i szyi. Nici te, używane do zszywania nacięć po zabiegach medycznych, stymulują naturalną produkcję kolagenu przez skórę i poprawiają wygląd linii marionetek oraz fałdów nosowo-wargowych. Liftingi nićmi PDO mogą być łączone z wypełniaczami dermalnymi na bazie kwasu hialuronowego oraz zabiegami PRP. Nici

P(LACL)HA są stosowane w Silhouette InstaLift do podnoszenia skóry twarzy i przywracania jej konturów. Pomagają one również na nowo zdefiniować linię szczęki i skorygować zwiotczałą skórę. Ponieważ nici są umieszczane pod skórą, większość osób nie odczuwa ich po zabiegu.

Podnoszenie nici jest uważane za procedurę niskiego ryzyka. Mogą one jednak pójść źle. Jeśli zabieg zostanie wykonany nieprawidłowo, może być zbyt głęboki lub zbyt płytki, a nawet zbyt ciasny. Z liftingu nicią skorzystają osoby z dobrą ilością tkanki miękkiej i niewielką ilością skóry do podniesienia.

Aptos(r) Face Thread Lifts

Zastrzyki z kwasu hialuronowego są formą chirurgii plastycznej. Pomagają przywrócić objętość twarzy i ciała przy zachowaniu naturalnego wyglądu pacjenta. Nici Aptos są wykonane z kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Te naturalnie wyglądające nici naśladują efekty chirurgii plastycznej, ale bez przestojów i ryzyka.

Chociaż wyniki tych dwóch procedur są podobne, istnieją między nimi pewne istotne różnice. Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma procedurami jest rodzaj zastosowanych nici. Kwas hialuronowy jest powszechnie stosowany w liftingach twarzy, ale nici APTOS są bardziej trwałe i utrzymują się przez dłuższy czas. Pacjenci, u których zastosowano nici Aptos, prawdopodobnie doświadczą wyższego stopnia zadowolenia ze swoich rezultatów. Oprócz poprawy linii i kąta żuchwy, liftingi nićmi mogą również poprawić linie marionetki.

Kolejną różnicą pomiędzy tymi dwoma nićmi jest kąt nachylenia sztabek. Zbyt krótkie lub zbyt długie rygle mogą wbijać się w tkankę twarzy, a to zmniejsza ich uniesienie i trzymanie. Zadziory powinny mieć taką samą długość i kąt jak grubość nici. Kąt sztangi wpływa również na sposób przylegania nici do tkanki twarzy.

Metoda APTOS wykorzystuje specjalnie zaprojektowane nici polipropylenowe do miejscowego liftingu twarzy. Metoda ta jest zalecana dla pacjentów z umiarkowanymi zmianami inwolucyjnymi tkanek miękkich twarzy. Jej dodatkową zaletą jest zmniejszenie ilości tłuszczu leżącego pod skórą. Nici

PLLA mają tę zaletę, że są resorbowalne. Podczas gdy nici PDO utrzymują się około trzech miesięcy, nici PLLA powinny wytrzymać od sześciu do dwunastu miesięcy. Nici te są w stanie zbudować wokół siebie więcej kolagenu.

W ostatnich latach lifting nićmi stał się popularny. Jednak nadal istnieje możliwość poprawy długoterminowych wyników zabiegu. Ten nowy zabieg wymaga dokładnego uwzględnienia anatomii topograficznej twarzy i jej aparatu więzadłowego. Celem tego badania jest ocena bezpieczeństwa i skuteczności nowej, trzystopniowej procedury liftingu twarzy z użyciem nici, która zapewnia dodatkowe wsparcie dla struktur więzadłowych.

Obie nici są bioabsorbowalne, ale dłuższa z nich powoduje bardziej jędrne i dłużej utrzymujące się rezultaty. Oprócz długotrwałych rezultatów, dłuższa nić stymuluje również więcej kolagenu i zapobiega zwiotczeniu. Obie nici sprzyjają również produkcji kwasu hialuronowego.

Podobne tematy