Czy otyłość powoduje podwójny podbródek?

Wiele osób może zauważyć, że ich podbródek wydaje się opadający lub obrzmiały po przybraniu na wadze. Niektórzy próbują nawet dokonać zmian w swojej diecie, aby skorygować ten problem. Jednak podczas gdy zmiany w diecie mogą pomóc w utracie tłuszczu, podbródek nie zawsze jest pierwszą oznaką przyrostu wagi. Może upłynąć trochę czasu, zanim zaczniesz zauważać różnicę między komórkami tłuszczowymi pod brodą a tymi wokół szyi. Mezoterapia

Mezoterapia dla otyłości i podwójnego podbródka polega na wstrzykiwaniu rozwiązań w obszar podbródka, powodując rozpad komórek tłuszczowych. Zabieg jest na ogół bezbolesny, choć pacjenci mogą poprosić o kremy znieczulające. Po zabiegu pacjenci mogą wrócić do swoich normalnych zajęć. Powinni również unikać przyjmowania jakichkolwiek leków, które będą miały wpływ na krzepnięcie krwi, a także przyjmowania oleju rybnego lub dużych dawek czosnku lub miłorzębu. Zabieg może również spowodować obrzęk lub zasinienie.

Profesjonalista medyczny wykona zabieg mezoterapii na otyłość i podwójny podbródek przy użyciu zatwierdzonego przez FDA preparatu Kybella. Lek ten jest syntetyczną wersją kwasu żółciowego (kwasu deoksycholowego), który pomaga organizmowi wchłaniać tłuszcz. W zależności od stopnia podwójnego podbródka i jego wielkości, możesz potrzebować nawet 20 zastrzyków. Twój lekarz zaleci kilka zabiegów, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Liposukcja

Jeśli chcesz wyeliminować nadmiar tłuszczu pod brodą i poprawić linię szczęki, powinieneś rozważyć liposukcję. Ten zabieg chirurgiczny, nazywany niekiedy chirurgią laserową, wykorzystuje laser prowadzony w celu stopienia tkanki tłuszczowej pod brodą. Proces jest bezbolesny i zazwyczaj trwa mniej niż godzinę. Można go wykonać w znieczuleniu miejscowym, które jest tańsze i wiąże się z mniejszym ryzykiem niż znieczulenie ogólne. Można również podać środek uspokajający, aby poczuć się bardziej komfortowo. Lekarz wykona niewielkie nacięcie pod brodą i wprowadzi kaniulę. Urządzenie to rozbije warstwę tłuszczu pod skórą i usunie ją z minimalną ilością blizn.

Liposukcja dla pacjenta z podwójnym podbródkiem może radykalnie poprawić jego wygląd poprzez usunięcie nadmiaru tłuszczu pod brodą. Zabieg ten może również poprawić kontur szyi i linii żuchwy.

CoolSculpting

Chociaż możesz nie być w stanie zobaczyć wyników natychmiast, proces jest bardzo skuteczny. Większość pacjentów może spodziewać się wyraźnego zmniejszenia rozmiaru podwójnego podbródka w ciągu kilku miesięcy. Należy jednak wiedzieć, że zauważalna zmiana może potrwać nawet trzy miesiące. Po tym wszystkim, komórki tłuszczowe potrzebują czasu, aby umrzeć, a to zajmie co najmniej tyle czasu, aby pozbyć się upartych kieszeni tłuszczu. Dlatego ważne jest, aby zaplanować swoje sesje CoolSculpting z wyprzedzeniem.

CoolSculpting wykorzystuje metodę zwaną kriolipolizą, która działa poprzez wykorzystanie naturalnej reakcji organizmu na zimno do rozbicia komórek tłuszczowych. Proces ten pozostawia otaczającą tkankę bez szwanku. Zabieg nie powoduje żadnych większych skutków ubocznych, ale może powodować lekkie mrowienie lub obrzęk. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać lekki ból i dyskomfort, ale większość będzie mogła wrócić do domu tego samego dnia.

Zespół Cushinga

Otyłość jest główną przyczyną podwójnego podbródka, ponieważ prowadzi do zwiększonego ryzyka zachorowania na cukrzycę i wiele chorób układu krążenia. Jest to również jedna z najczęstszych przyczyn pojawienia się podwójnego podbródka, ponieważ podbródek jest głównym miejscem przechowywania przez organizm nadmiaru tłuszczu. Powoduje to zwiotczenie skóry wokół podbródka i policzków, co skutkuje “podwójnym podbródkiem”. Otyłość jest również związana z zespołem Cushinga, który może być leczony kombinacją leków. Lekarz może przepisać prednizon, ale ważne jest, aby ściśle monitorować pacjenta i dostosować dawkę.

Pierwszym krokiem w diagnozowaniu zespołu Cushinga jest sprawdzenie poziomu ACTH. Jeśli poziomy te są niskie, może to być oznaką leżącego u podstaw choroby guza lub pierwotnego gruczolaka nadnercza. W obu przypadkach lekarz najprawdopodobniej zaleci stosowanie leków kortykosteroidowych lub innej alternatywnej metody leczenia.

Dieta

Jeśli masz dodatkowy tłuszcz pod brodą, możesz się zastanawiać, czy winna jest dieta i otyłość. Te dwa czynniki mogą być związane z dodatkowym tłuszczem pod brodą, który jest również znany jako tłuszcz podmentalny. Podwójny podbródek jest powszechnie powodowany przez otyłość i przyrost masy ciała. Wysokokaloryczna, wysokotłuszczowa dieta może prowadzić do pojawienia się dodatkowego tłuszczu na podbródku.

Utrata wagi i zdrowsza dieta to dwa popularne sposoby na pozbycie się podwójnego podbródka. Jedzenie zbyt dużej ilości smażonych potraw i rafinowanych ziaren może przyczynić się do powstania podwójnego podbródka. Innym sposobem na pozbycie się podwójnego podbródka jest praktykowanie dobrej postawy. Siedząc pochylony przez długi czas może osłabić mięśnie w szyi i podbródka. Brak użycia tych mięśni może spowodować utratę elastyczności skóry.

Ćwiczenia

Chociaż ćwiczenia nie mogą całkowicie wyeliminować podwójnego podbródka, mogą znacznie zmniejszyć jego rozmiar i poprawić wygląd skóry i mięśni wokół niego. Ćwiczenia podbródka celują w mięśnie szyi i twarzy i mogą pomóc spalić tłuszcz w tych obszarach. Ćwiczenia te powinny być wykonywane dziesięć do piętnastu razy dziennie. Przed rozpoczęciem tych ćwiczeń należy się rozgrzać.

Ćwiczenia na podbródek to kolejny sposób, który pomoże Ci pozbyć się podwójnego podbródka. Polegają one na rozciąganiu szyi przy jednoczesnym unoszeniu brody i odsłanianiu podbródka. Najlepiej wykonywać je dziesięć razy, aby uzyskać skuteczne rezultaty. Inne ćwiczenia obejmują pchnięcia warg, które pracują mięśnie w górnej wardze. Należy utrzymać pozycję przez co najmniej trzy sekundy, a następnie rozluźnić się. Podczas wykonywania tych ćwiczeń możesz nawet żuć gumę.

Podobne tematy