Czy kremy pomagają w redukcji cellulitu?

Na rynku istnieje wiele kremów, które twierdzą, że redukują cellulit. Ale jak one działają? Niektóre kremy zawierają CoQ10 i L-karnitynę, dwa składniki, które wykazały, że ujędrniają i napinają skórę. Inne mają inne składniki, takie jak Carboxytherapy.

Caffeine

Caffeine w kremach na cellulit może pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu poprzez stymulację przepływu krwi. Powoduje to lepsze mikrokrążenie, co z kolei zapewnia lepsze dostarczanie składników odżywczych i tlenu do tkanek. W rezultacie cellulit zostaje zredukowany, a skóra wydaje się gładsza.

Kofeina jest antyoksydantem i działa przeciwzapalnie, co czyni ją skutecznym składnikiem kremu na cellulit. Stymuluje również enzymy, które pomagają wygładzić cellulit i zmniejszyć widoczność rozstępów. Jednak kofeina nie redukuje cellulitu na stałe, więc efekty są tylko tymczasowe.

W niedawno przeprowadzonym badaniu wykazano, że krem na cellulit z kofeiną i ksantenami ma znaczący wpływ na cellulit. Krem zawiera rozpuszczalną w wodzie kofeinę i ksanteny, dwa składniki, które jak się uważa mają właściwości lipolityczne. Krem był stosowany u 15 osób z cellulitem dwa razy dziennie przez sześć tygodni. Zmiany w ich cellulicie były oceniane za pomocą standardowej skali wizualnej oraz poprzez kwestionariusze.

Kremy redukujące cellulit mogą zawierać kofeinę, ale nie jest ona zalecana dla wszystkich. Kofeina, choć pomaga zmniejszyć widoczność cellulitu, może sprawić, że skóra stanie się bardziej napięta i gładka. Kremy z kofeiną powinny być stosowane w jak najmniejszej ilości i tylko na miejsca dotknięte cellulitem.

Innym składnikiem, który może pomóc w redukcji cellulitu jest czarna herbata. Kofeina zawarta w czarnej herbacie może mieć działanie ujędrniające. Możesz ją parzyć w dużej szklanej lub metalowej misce przez około 20 minut i wlać do wody w wannie. Może ona zmniejszyć cellulit poprzez nawilżenie skóry i zwiększenie jej jędrności.

Body Fit to popularny krem zawierający kofeinę, który szybko wchłania się w skórę. Nie pozostawia tłustej warstwy i jest idealny dla osób z suchą skórą. Może być stosowany przed treningiem i wykazano, że zmniejsza widoczność ciemnych plam.

Badania wykazały mieszane wyniki. Produkty zawierające kofeinę są skuteczne w przypadku niektórych osób, ale okazały się nieskuteczne u innych. Na przykład, kofeina jest środkiem obkurczającym naczynia krwionośne, co oznacza, że zmniejsza przepływ krwi do danego obszaru i może zmniejszyć wygląd stanu zapalnego. Kofeina jest często zawarta w liniach do pielęgnacji skóry i kremach pod oczy, które twierdzą, że zmniejszają wygląd cellulitu.

Retinol

Retinol pomaga zmniejszyć cellulit poprzez pobudzenie wzrostu kolagenu, co może pomóc w napięciu skóry i wypełnieniu dołków. Może również pomóc zredukować drżenie i stworzyć bardziej wyrównany ton. Cellulit jest często spowodowany przez złogi tłuszczu znajdujące się tuż pod powierzchnią skóry. Jednak retinol nie usuwa samego tłuszczu. Jego korzyści mają charakter typowo kosmetyczny i są jedynie tymczasowe.

Retinol jest najczęściej spotykany w produktach do pielęgnacji skóry twarzy i może poprawić jej wygląd. W badaniu opublikowanym w 2000 roku stwierdzono, że retinol poprawia wygląd i elastyczność skóry. Ponadto stymuluje on produkcję kolagenu i normalizuje reprodukcję skóry. Stosowany miejscowo na skórę, retinol może zmniejszyć widoczność cellulitu i sprawić, że skóra będzie wyglądała na gładszą.

Kremy z retinolem pomagają również zmniejszyć cellulit poprzez obkurczanie komórek tłuszczowych. Produkty miejscowe z retinolem powinny być nakładane na obszar dotknięty cellulitem jeden do trzech razy dziennie. Innym sposobem na zmniejszenie cellulitu jest zwiększenie spożycia owoców i warzyw. Bogate w wodę owoce i warzywa utrzymają nawodnienie organizmu i wypłuczą toksyny.

Kremy na cellulit na bazie retinolu mogą zmniejszyć wygląd cellulitu i zwiększyć elastyczność. W rzeczywistości jedno z badań wykazało, że kremy na bazie retinolu zmniejszyły wygląd cellulitu aż o 39 procent w ciągu zaledwie czterech tygodni, a po ośmiu tygodniach nadal redukowały cellulit.

Jednak wielu lekarzy jest sceptycznie nastawionych do tego, czy kremy z retinolem mogą skutecznie zmniejszyć cellulit. Retinol jest antyoksydantem pochodzącym z ryb i ma działanie przeciwzapalne. Skuteczność kremów na cellulit zależy od stężenia składnika aktywnego. Nie zastępują one porady lekarza.

Oprócz ujędrniania skóry, kremy z retinolem pomagają w redukcji cellulitu poprzez poprawę napięć spoczynkowych w skórze. Efekty te przypisuje się zwiększonej liczbie dendrocytów czynnika XIIIa+. Choć kremy na cellulit są drogie, to ich efekty są tymczasowe, a nie trwałe. Należy je stosować przez 8 tygodni, zanim pojawią się trwałe rezultaty.

Istnieje wiele kremów z retinolem do ciała i twarzy, które zapewniają korzyści dla obu rodzajów skóry. Na przykład Dermelect Lipo Conquer Body Toning Cream posiada aplikator w postaci wałka do masażu, który pomaga w równomiernym nakładaniu kremu. Zawiera również mieszankę składników nawilżających, takich jak olej ze słodkich migdałów, oliwa z oliwek i gliceryna. Ma wspaniały zapach i jest również bardzo delikatny dla wrażliwej skóry. Karboksyterapia

Karboksyterapia to niechirurgiczny zabieg, który może pomóc w redukcji cellulitu na wielu obszarach. Trwa zwykle od dziesięciu do dwudziestu pięciu minut, w zależności od leczonego obszaru ciała. Zabieg może również poprawić zdrowie i jędrność skóry. Rezultaty zabiegu mogą utrzymywać się do sześciu miesięcy, w zależności od rodzaju zabiegu i osoby.

Proces polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Ten dwutlenek węgla gromadzi się w zlokalizowanych tkankach, co poprawia dostarczanie tlenu. To z kolei wpływa na rozkład miejscowego tłuszczu. Zabieg zwiększa również produkcję kolagenu. Pomaga to w redukcji cellulitu i wygładzeniu skóry. Jest również skuteczny w leczeniu drobnych linii i ciemnych kręgów pod oczami.

Chociaż karboksyterapia istnieje od dziesięcioleci, ostatnie postępy w tej technice sprawiły, że jest ona bardziej skuteczna. Dzisiejsze urządzenia do karboksyterapii są dokładniejsze niż kiedykolwiek wcześniej i są wyposażone w ustawienia wstępne dla różnych dolegliwości. Dzięki temu zabieg karboksyterapii jest wysoce skuteczną metodą leczenia cellulitu i innych rodzajów tłuszczu.

Karboksyterapia to nieinwazyjny zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla do celów estetycznych i terapeutycznych. Pierwotnie była stosowana w leczeniu chorób naczyniowych, ale od tego czasu została udoskonalona również do celów estetycznych. Pomaga również w redukcji cellulitu i innych problemów estetycznych. Ponieważ karboksyterapia działa poprzez zwiększenie przepływu krwi i otwarcie małych naczyń krwionośnych, jest to doskonały wybór dla wielu problemów estetycznych.

Ćwiczenia

Ćwiczenia pomagają zmniejszyć cellulit poprzez ujędrnienie mięśni znajdujących się pod cellulitem, co z kolei sprawia, że cellulit jest mniej widoczny. Ćwiczenia pomagają również zwiększyć siłę tych mięśni, co może pomóc Ci poczuć się lepiej we własnej skórze. Cellulit to rodzaj tłuszczu, który nadaje skórze nierówny wygląd i występuje zazwyczaj na udach i pośladkach.

Dobrym ćwiczeniem ukierunkowanym na cellulit jest podnoszenie nóg. Ćwiczenie to polega na podnoszeniu i opuszczaniu jednej nogi do podłogi przy jednoczesnym zginaniu kolana drugiej nogi. Możesz zacząć od wykonania 15 powtórzeń na każdą nogę. Możesz również spróbować ćwiczeń stojących z hantlami. To ćwiczenie pomoże Ci uzyskać ujędrnione uda i biodra.

Ćwiczenia aerobowe są również ważne dla redukcji cellulitu. To ćwiczenie pomaga zwiększyć tętno i poprawić krążenie. Pomaga również zmniejszyć stres, który może prowadzić do cellulitu. Dobra rutyna treningowa będzie obejmować ćwiczenia sercowo-naczyniowe, takie jak bieganie i jazda na rowerze, ale upewnij się, że pozostajesz w granicach swoich limitów kardio.

Ważne jest, aby pozostać aktywnym przez cały dzień. Regularne ćwiczenia poprawią Twój nastrój i pomogą Ci poczuć się lepiej ze swoim składem ciała. Jeśli masz problemy ze znalezieniem motywacji do ćwiczeń, rozważ program, który obejmuje zarówno trening siłowy, jak i ćwiczenia kardio. W połączeniu ze zdrową dietą i odpowiednią ilością snu, ćwiczenia pomagają zmniejszyć cellulit i poprawić ogólny stan zdrowia.

Zrzucenie kilku kilogramów również pomoże zredukować cellulit. Zejście o rozmiar w dół w ubraniach nie tylko sprawi, że Twoje biodra będą bardziej płaskie i elastyczne, ale zminimalizuje problemy spowodowane nadmiarem tłuszczu. Oprócz zmniejszenia widoczności cellulitu, ćwiczenia obniżają również ryzyko wystąpienia cukrzycy i chorób serca.

Ćwiczenia pomagają zmniejszyć cellulit poprzez ujędrnienie mięśni. Ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie rdzenia pomogą zredukować cellulit w okolicy brzucha. Deski, pompki i podnoszenie nóg są dobrymi ćwiczeniami na rdzeń. Ćwiczenia, które zwiększają drenaż limfatyczny są również korzystne dla skóry.

Podobne tematy